dla młodzieży

/

WSPÓLNIE SIĘ UCZYMY

Wolontariat z SZANSĄ

Aktualnie zrzeszamy ok 40 młodych ludzi – głównie uczniów szkół średnich i studentów. Organizujemy dla nich warsztaty, wyjazdy, wizyty studyjne. Prowadzimy regularne grupy wolontariackie i rozwojowe, prowadzimy współpracę i wymianę międzynarodową – głównie z niemiecką organizacją młodzieżową GoEurope! oraz Sachsen – Anhalt z Magdeburga. Byliśmy partnerem dwóch projektów Erasmus+. W roku 2017 uzyskaliśmy akredytację organizacji goszczącej (Wolontariat Europejski w ramach projektów Erasmus+).

Wymiany młodzieży

Byliśmy partnerami już 4 wymian międzynarodowych dofinansowanych przez Unię Europejską i rady współpracy międzynarodowej. Niedawno zorganizowaliśmy wymianę młodzieży polsko-ukraińskiej w Bukowinie Tatrzańskiej! Przez cały tydzień uczestnicy rozmawiali na ważne dla nich tematy, między innymi o prawach człowieka, stereotypach, dobrostanie psychicznym czy zmianach w edukacji. Wzruszające wieczory kulturowe pokazały nam jak bogata i różnorodna jest polska i ukraińska kultura, a jednocześnie jak wiele nas łączy. Wiele godzin spędziliśmy na zabawach rozwijających współpracę i komunikację. Podczas zajęć artystycznych stworzyliśmy piękne koszulki tie-dye i kolorowe torby oraz odbyliśmy plener malarski dla pokoju. Wędrówka do Doliny Pięciu Stawów Polskich była dla nas wymagającym, ale pięknym doświadczeniem. Każdy z nas uświadomił sobie, że jest silniejszy niż nam się wcześniej wydawało,
a kontakt z przyrodą pozwolił nam się wyciszyć i zregenerować. Długie rozmowy i wzajemna pomoc na górskim szlaku pozostaną
w naszych sercach i pamięci na długo.
Przed nami kolejne wyjazdy, zachęcamy do obserwowania naszych mediów społecznościowych i serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Współpraca z Polską Fundacją im. Roberta Schumana

Od lat współpracujemy z Fundacją Schumana w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Jesteśmy placówką goszczącą wolontariuszy z całej Europy. Mieliśmy przyjemność współpracować z osobami z Grecji, Gruzji, Holandii, Rosji, Białorusi, Niemiec, Turcji, Francji i Hiszpanii.

Bądźmy w kontakcie