Ludzie SZANSY

/

Katarzyna Biniszewska

W Szansie zajmuję się diagnozą i terapią logopedyczną oraz diagnozą i terapią trudności szkolnych. W swojej pracy stawiam na rozwijanie krytycznego myślenia. Ciągle szukam nieszablonowych metod nauczania, które przyczynią się do rozwijania wiedzy i zainteresowań dzieci. Nie zrażają mnie liczne pytania „Dlaczego? Po co? Na co?”, bo wiem, że wtedy uczymy się najwięcej – mimowolnie. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą. Uwielbiam podróże, dobrą kawę i  książki, szczególnie kryminały. Interesuję się rękodziełem.

Wojciech Komosa

W szkole mówią na mnie Pan Kosmos, w Szansie: po prostu Kosmos! Marzę by polecieć na orbitę balonem.

Klaudia Tomaszuk

Z zawodu jestem psycholożką, moją pasją jest zgłębianie wiedzy o człowieku, w szczególności w obszarze emocjonalnym i psychospołecznym.  Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dzieci, młodzieży i rodziców, warsztatów, pogadanek, webinarów, a także w przygotowywaniu materiałów edukacyjnych i szkoleniowych dla rodziców i profesjonalistów.

Ewa Sasin

Zawsze uśmiechnięta, ciepła, serdeczna i cierpliwa. Pilnuje dobrych relacji i zgodności na kontach księgowych. W ostatecznym rozrachunku wygrywają u niej dobre relacje, a bilans zawsze zamyka się zyskami. Parzy najlepszą kawę w biurze!

Grażyna Drabot

Pracowita, konsekwentna i bardzo skrupulatna. Policzy wszystko do ostatniego grosika! Wprowadza do naszego biura nieco dyscypliny i kultury. Prowadzi sprawy kadrowe i finansowe, pomaga księgowej, z ZUSem i podatkami żyje za pan brat!

Magda Rębecka

Skromna, niepozorna, pracowita i szczera. Pełna pomysłów i energii. Wyjątkowa! Pedagog z powołania. Jej serce rwie się do dzieci, szczególnie tych najmłodszych, bezbronnych, potrzebujących szczególnej troski, ale skradła je także młodzież, która angażuje Magdę bez granic. Jest koordynatorem wolontariatu młodzieżowego, na co dzień daje Szansę ponad 40-tu młodym, pozytywnie zakręconym, społecznie zaangażowanym ludziom, których wychowuje na wartościach i ideałach SZANSY. Towarzyszy im we wchodzeniu w dorosłe życie właściwymi drzwiami. Razem osiągają rzeczy niemożliwe i wielkie.

Marta Matwiejczuk

Pedagog, animator kultury, a już wkrótce trener kompetencji miękkich. Interesuję się komunikacją interpersonalną i procesami grupowymi. Moja przygoda w Szansie zaczęła się od praktyk studenckich w 2017 roku. Od tego czasu angażuje się w prowadzenie biura, organizację eventów, realizację projektów, tworzenie materiałów graficznych i wiele innych, potrafię być elastyczna. W wolnych chwilach lubię kreatywne zajęcia: tworzę biżuterię, domowe artykuły dekoracyjne, szyję lub przerabiam ubrania.

Kamila Martyniuk

Studentka psychologii, zainteresowana szczególnie tematem depresji oraz uzależnień wśród młodzieży i dorosłych. W „Szansie” pomaga w sprawach biurowych, nierzadko zajmuje się stroną graficzną różnych projektów, a także współprowadzi warsztaty w szkołach. W czasie wolnym uwielbia czytać książki (od fantasy przez kryminały po reportaże), robić zdjęcia czy wyplatać makramy. Marzy o adopcji psa i podróżach po świecie.

Magdalena Szlom

Dbająca i zwracająca uwagę na najdrobniejsze nawet detale. Z pasją pielęgnuje wartości i tradycje. Kopalnia niestandardowych pomysłów i rozwiązań. Pracowita, ambitna i wymagająca, najbardziej od samej siebie. Od lat daje Szansę każdemu, kto tak jak ona, za nadrzędną wartość uznaje dobro dziecka. W każdym potrafi odnaleźć coś dobrego, w każdym widzi potencjał. Stwarza przestrzeń dla młodych ludzi, w której mogą dorastać, rozwijać siebie i swoje zainteresowania, zdobywać doświadczenia, szukać swojego miejsca w życiu. Od lat powtarza, że siła jest właśnie w nich.

Wiktor Eysymontt

Z SZANSĄ jestem związany od bardzo dawna. Sama organizacja jest bliska mojemu sercu, ponieważ w zasadzie się w niej wychowałem. Byłem uczestnikiem wielu obozów, a moje zaangażowanie sprawiło, że z biegiem lat miałem przyjemność zostania wychowawcą obozowym, animatorem oraz być odpowiedzialnym za wiele warsztatów organizowanych dla młodzieży.

Zuzanna Łakomska

Związana z SZANSĄ od 2001 roku, gdzie przede wszystkim dzieli się swoim ogromnym doświadczeniem pedagogicznym z innymi, zwłaszcza młodszymi wolontariuszami. Mistrzyni prostych rozwiązań i porządku. Kopalnia wiedzy i pomysłów,  niedościgniony zmysł organizacji. Inspiracja i wzór dla młodych wolontariuszy, którzy chcą pracować z dziećmi. Mieszkanka Ochoty, emerytowany nauczyciel jednego z przedszkoli ochockich. Zawsze z uśmiechem i ochotą wspiera wszystkie działania SZANSY na rzecz środowiska lokalnego.

Halina Charytonowicz

Pedagog z powołania, nie ma dla niej zadania nie do wykonania. Eksperymenty i doświadczenia prowadzi tak, że pogląd młodzieży na sprawę od razu się zmienia. Współpracuje z nami od wielu lat w projektach edukacyjnych i ekologicznych. Nauczyciel, wychowawca, ekspert, przyjaciel. Pełna humoru, zawsze uśmiechnięta i dobrze zorganizowana.

Agnieszka Maksymowicz

Zawsze uśmiechnięta, chętna do pomocy, pocieszy, rozśmieszy, zabawi. Jest otwarta, pracowita, szczera, bezinteresownie angażuje się w działania na rzecz dzieci i rodzin ze środowiska lokalnego. Żadnej pracy się nie boi. Dzieci i rodzice ją uwielbiają. Do problemów podchodzi optymistycznie. Na jej twarzy nigdy nie widać smutku. Ma wyjątkowe umiejętności integrujące grupę. Ceniona w zespole za rzetelność, odpowiedzialność, bezpośredniość.

Amelia Gładzka

Wieloletnia wolontariuszka, pedagożka, animatorka w Szansie. Przyszła ze swoim dzieckiem na zajęcia i już została edukować maluchy, wspierać w nauce młodzież oraz towarzyszyć klubikowym rodzicom w ich w nowych rolach. Kobieta otwarta na wyzwania, elastyczna w prowadzeniu różnych projektów. Zajmuje się także wolontariuszami przyjeżdżającymi do Szansy z różnych krajów oraz współpracą z różnymi podmiotami zewnętrznymi.

Martyna Sławińska

Jestem mamą, mieszkanką ochoty i animatorką dziecięcą. W Szansie prowadzę zajęcia  Brudaskowo i Pomysłowo w klubie Mamy, Taty i malucha. W pracy zawodowej interesuje mnie głównie rozwój sensoryczny dziecka i ciągle poszerzam wiedzę w tym zakresie. W wolnym czasie uwielbiam czytać kryminały i biografie, a w okresie letnim często biorę udział w festiwalach muzycznych.

Ania Wójcik

Od 2017 roku zaangażowana we współtworzenie Miejsca Aktywności Lokalnej na Ursynowie. Niestrudzenie buduje warszawską wspólnotę sąsiedzką. Lubi pracować z grupami osób starszych, niepełnosprawnych, wymagających szczególnego wsparcia i podejścia. Jej dewiza to “Prawie wszystko da się załatwić, do reszty trzeba zawinąć rękawy”.

Ela Radomska

Jest najlepszym szansowym misiem i reniferem na imprezach świątecznych. Tańczy, przytula dzieci i macha do nich serdecznie łapką. Jest niezastąpiona, bo bez misia nie ma szansowego eventu!

Bądźmy w kontakcie